Přihlášení uživatele:

Zaregistrujte se »
Zapomenuté heslo?

skok na hlavní menu | menu sekce Chci začít

Úvod » Chci začít » FAQ


FAQ

Otázky a odpovědi

Jak se na webu rychle dostanu k ligám a akcím, kterých se účastním?

Máte dvě rychlé možnosti:

 • Nabídka „Můj účet“ přímo v přihlašovacím okně vpravo nahoře nad každou stránkou. Při kliknutí na „Moůj účet“ vyberte „Moje ligy“ či „Moje akce“.
 • Mapička „Kde se můžeme potkat“ na hlavní stránce. Při najetí myší na město vidíte místní akce i ligy.

Jak zadám výsledek zápasu?

Na jakékoli stránce najeďte na „Můj účet“ v přihlašovacím okně vpravo nahoře a vyberte „Zadat výsledek zápasu“ pod nadpisem příslušné ligy, kterou hrajete. Vyberte výsledek, místo a čas odehrání zápasu a vložte i svůj komentář k zápasu, např. jak se vám se spoluhráčem hrálo.

Kde mohu okomentovat zápas a kde se to zobrazí?

Zápas můžete okomentovat při zadávání výsledku zápasu. Váš komentář se zobrazí na stránce vaší ligy. Můžete třeba ocenit soupeřovy silné stránky.

Jaké výhody mi přináší registrace na stránkách ČP LIGY?

Už po bezplatné registraci na stránkách se vás týká několik výhod. Můžete se účastnit akcí ČP LIGY, můžete přispívat na stránkách k reportážím, videím, fotkám, článkům a diskuzím. Pokud ČP LIGU doporučíte dalším, získáte 100 Kč za každého, kdo se přihlásí do některé ligy (u týmových sportů jen za kapitána týmu přihlášeného do ligy). Bude vám chodit jednou měsíčně pravidelný newsletter s informacemi o dění ve ČP LIZE. Po přihlášení do některé z lig můžete využívat navíc mnoha dalších výhod a slev, najdete je na stránce Výhody.

Jak si vytvořím tým pro týmovou ligu či akci.

V nabídce „Můj účet“ přímo v přihlašovacím okně vpravo nahoře nad každou stránkou vyberte Moje týmy. Zde klikněte na „Vytvořit nový tým“. Zadejte jméno týmu a počet hráčů, který má daný tým mít. Počet hráčů musí odpovídat týmové lize či týmové akci, pro který tým vytváříte. Např. pro beachvolejbalovou ligu jsou to dva hráči. Po vytvoření týmu můžete vybrat týmové spoluhráče a pozvat je do týmu. Spoluhráč potvrdí odkliknutím v mailu, že vás zná a chce s vámi hrát.

Ten, kdo založil tým, se stane jeho kapitánem. Kapitán může do týmu pozvat další členy. Kapitán může předat své „kapitánství“ jinému členovi týmu.

Poté už zbývá jen nabít týmovou peněženku. To můžete udělat tak, že každý hráč pošle ze své osobní peněženky do týmové svůj díl startovného. Dále se s týmem můžete přihlásit do vámi vybrané ligy či akce a začít hrát.

Jak mohu zažádat o Divokou kartu?

Pokud máte zájem začít hrát ligu rovnou někde výš, ne až od konce, nebo jste nespokojeni v současné lize kvůli nízké úrovni, můžete zažádat o Divokou kartu. Žádost provedete pro konkrétní ligu a kolo na stránce Moje peněženka. Podrobnosti se dočtete v Pravidlech.

Pokud se přihlašujete do ligy v „Moje ligy“, máte možnost si DK zakoupit zároveň s přihláškou do ligy.

Jak mám vyplnit mé časové možnosti a domluvit si zápas?

Pro jednodušší domluvení zápasů ve skupince je nyní k dispozici nástroj Moje časové možnosti. Zde vyplníte své časové možnosti pro každý den v měsíci, stejně jako to udělají vaši soupeři. Všichni pak v záložce Domlouvání zápasů názorně uvidí, kdy je kdo k dispozici a v jakém chce hrát sportovišti.

Postup při vyplňování vašich časových možností je jednoduchý a nezabere vám víc než 5 minut:

 • Prohlédněte si ilustrační foto s popisky
 • Pod kartou Moje časové možnosti vyplníte jak jste na tom první den daného měsíce. Den můžete rozdělit na několik úseků dle toho, zda je pro vás tento čas pro zápas ideální, méně vhodný a nebo nemůžete. Kliknutím na plus přidáte další časový úsek. Vyberete v každém úseku i sportoviště, které máte nejblíž nebo nejraději.
 • Po dokončení prvního dne můžete při kliknutí na ikonky vpravo tyto časové možnosti opakovat pro každý týden, nebo je můžete zkopírovat na den následující.
 • Takto rychle vytvoříte přehled vašich časových možností pro jeden týden a rozkopírujete je pro celý měsíc. Potom můžete provést drobné úpravy, pokud jedete např. na týden pryč.
 • Na začátku dalšího měsíce můžete jednoduše zkopírovat časové možnosti z předchozího měsíce a pouze upravit vaše možnosti dle aktuální situace.
 • Vaše časové možnosti si průběžně ukládejte kliknutím na Uložit, abyste nějakou nehodou nemuseli vyplňovat znovu. Tak můžete vyplňování i třeba v polovině přerušit a pokračovat později.
 • Až budete hotovi, vaše možnosti zveřejněte tlačítkem „zveřejnit“.
 • I po zveřejnění je možné časové možnosti upravit. Při každé změně přijde informace na mail všem vašim soupeřům.
 • Vaše časové možnosti a hlavně ty vašich soupeřů si prohlédněte v Domlouvání zápasů, kde vidíte přehledné schéma pro každý týden a jednoduše tak vidíte jak kdy je kdo na tom.
 • Na konkrétním času a místě zápasu se poté domluvte těmito dvěma způsoby:
  • Diskuze v domlouvání zápasů, kdy každému soupeři přijde váš návrh mailem.
  • Telefonicky, čísla soupeřů vidíte v přehledu přímo v tabulce pod jménem soupeře.

Jak funguje Moje peněženka a jak si ji mohu nabít?

V nabídce „Můj účet“ přímo v přihlašovacím okně vpravo nahoře nad každou stránkou najdete Moje peněženka. Peněženku si můžete nabít na libovolnou částku a postupně z ní čerpat pro uhrazení startovného do lig či na akce.

Peníze u nás máte uschované dle všech bezpečnostních předpisů. Pokud je potřebujete, pošleme vám je kdykoliv zpět. (Kontaktujte správce ČP LIGY.)

Peněženku si můžete dobít třemi způsoby:

 • Převodem na účet z vaší banky. Tato transakce trvá dva až tři pracovní dny. Dejte pozor na správné zadání čísla účtu a variabilního symbolu, obojí najdete přímo ve vaší peněžence.
 • Platbou online, tedy platební kartou či přímo z vašeho účtu na PayPal. Tento způsob nabití je okamžitý, takže se můžete bezprostředně přihlásit na akci či do ligy. Při každém dobití peněženky přes PayPal Vám ale bude dodatečně z peněženky stržen poplatek 30 Kč. Proto doporučujeme využívat platbu převodem na bankovní účet, která je ZDARMA. PayPal doporučujeme použít jen zcela výjimečně, pokud si potřebujete dobít peněženku okamžitě.
 • V hotovosti, buď na akcích ČP LIGY nebo prostřednictvím správce ČP LIGY. Správce vám peněženku v nejbližší době po převzetí hotovosti nabije.

Jak funguje „Doporuč známému a získej 100 Kč“?

Pokud jste s ČP LIGOU spokojeni, budeme rádi, když ji doporučíte známým. Jako poděkování vám za každého nově registrovaného hráče, který se u nás přihlásí do nějaké ligy (hráč musí hrál sezónní ligu, bonus neplatí při účasti na turnajích a bězích), připíšeme do peněženky odměnu 100 Kč. Je nutné, aby nově se registrující hráč napsal Vaše ID do formuláře hned při vyplňování registračního formuláře. Jinak vám odměna nebude moct být připsána.

Pokud hráč, kterému jste ligu doporučili, začne hrát ligu jednotlivců, získáte do vaší peněženky celých 100 Kč a dělejte si s nimi co chcete. Pokud nový hráč začne hrát týmovou ligu, počítá se tento bonus pouze tomu, kdo ligu doporučil kapitánovi týmu. (Tedy stovku získáte za kamaráda, který hraje týmovou ligu (např. beachvolejbal, bowling), pouze pokud bude kapitánem týmu. Pokud vaše ID zadá při registraci někdo, kdo bude členem týmu, nikoliv kapitánem, bonus 100 Kč se nezapočte)

Moje peněženka máte tyto tři možnosti doporučení ČP LIGY známým:

 • Poslat pozvánku e-mailem.
 • Nemohla by se ČP LIGA líbit Vašim známým ze školy, práce, sportovního oddílu, …?

Jak se mohu přihlásit na akci a jak se z ní můžu odhlásit?

Na stránce Akce si vyberte akci, které se chcete zúčastnit. Pokud již začalo přihlašování, v detailech akce klikněte na „Přihlásit na akci“. Pro kompletní přihlášení na akci musíte mít v peněžence dostatek peněz pro uhrazení startovného. Pokud tomu tak je, strhne se vám startovné a vy jste okamžitě zařazeni mezi účastníky akce.

Pokud startovné v peněžence nemáte, budete zařazeni mezi náhradníky a mezi účastníky se přesunete až po nabití peněženky. Pokud se do té doby přihlásí dost zájemců, kteří mají nabitou peněženku, ocitnou se rovnou mezi účastníky a vy i po nabití zůstanete mezi náhradníky akce a budete muset čekat, dokud se místo zase neuvolní.

Pokud jste přihlášeni na akci, můžete se z akce kdykoli odhlásit na stránce Moje akce. Pokud tak učiníte do limitu pro odhlašování, který je většinou 3 dny před akcí, vrátí se startovné do vaší peněženky. Pokud se odhlásíte po tomto limitu, z organizačních důvodů se vám startovné nemůže vrátit.

Pokud jste přihlášen na akci jako náhradník a do limitu pro odhlášení se nedostanete (z důvodu plné kapacity) mezi účastníky akce, je vám v den limitu pro odhlášení vráceno startovné do vaší peněženky. Pokud se uvolní místo na akci později, bude vás správce kontaktovat.

Lze přejmenovat název týmu po jeho založení?

Poté, co začala liga a nebo jste se s týmem zúčastnili některé akce, název týmu už změnit nelze. Do té doby můžete měnit název v nabídce „Můj účet“ přímo v přihlašovacím okně vpravo nahoře nad každou stránkou, zde vyberte „Moje týmy“ a možnost „Editovat informace“.Název týmu může měnit pouze kapitán.

Jak mohu využít slevy na nákup u partnerů?

Slevy pro vás platí, pokud jste tuto sezónu hráčem některé ligy. Uplatníte je jednoduchým uvedením domluveného „hesla“ či vašeho ligového ID. To platí pro online i kamenný nákup. Konkrétní podmínky pro každého partnera najdete na stránce Slevy.

Jak mohu využít slevy v partnerských sportovištích?

Nemusíte se prokazovat žádnou kartičkou. Jen nahlásíte, že jste z ČP LIGY a nějakým osobním dokladem prokážete své jméno. Obsluha sportoviště prověří, že jste danou sezónu aktivním hráčem ligy a udělí vám slevu. Doporučujeme zmínit, že jste hráčem ČP LIGY, už při telefonické rezervaci a při příchodu do sportoviště, ne až při závěrečném placení. Konkrétní slevy v jednotlivých sportovištích si prohlédněte na stránce Partnerská sportoviště.

V případě jakýchkoliv problémů s uplatněním slevy ve sportcentru prosím ihned kontaktujte svého Správce ČP LIGY, který sjedná okamžitou nápravu.

Mohu slevu u partnerského sportoviště využít i mimo ligové zápasy? Případně i když jdu hrát sám, s kamarádem či trenérem?

Slevu můžete téměř ve všech sportovištích využít i mimo ligové zápasy, ale pouze pokud jste vy i spoluhráč(i) hráčem ČP LIGY tuto sezónu. Pokud jdete hrát sám (např. squash), na slevu máte nárok. Slevy a podmínky jejich využití najdete na stránkách konkrétních Sportovišť

Jaké výhody mi přináší hraní ligy?

V lize získáte nové soupeře i kamarády, jste nuceni se pravidelně hýbat, udržujete si postavu i psychickou pohodu, vybijete svou agresivitu a soutěživost. Pokud hrajete tuto sezónu některou z lig, můžete využít slevy v partnerských sportovištích, u trenérů či u partnerských obchodů. Dále můžete za doporučení novému hráči získat 100 Kč do vaší peněženky, pokud tento nový zájemce začne hrát ligu (u týmových sportů jen za kapitána týmu přihlášeného do ligy). Prohlédněte si všechny Výhody a Slevy.

Mohu si z Mojí peněženky vybrat peníze, které jsem získal díky Dárkovému či Výhernímu certifikátu?

Ne, tím by ztratil svůj smysl. Certifikát musí být použit na to, co je na něm napsáno. Jde o startovné v lize či na akci. Pro použití certifikátu je nutné kontaktovat správce ve vašem městě.


SPOLUPRACUJEME S

VAŠE LIGA


česky | English


Loading...